Czat randkowy
Wszystkich mężczyzn: 15731
Wszystkich kobiet: 8106
Zdjęć w ostatnim tygodniu: 36
Aktualnie online: 1

Newsy

Witamy na naszym portalu randkowym!


27-07-2013

Witamy!

TheLove.pl to w pełni darmowy portal randkowy skupiający osoby, które lubią randkować przez Internet, pragną poznać swoją drugą połówkę i bratnią duszę. Dziękujemy, że nam zaufałeś i wybrałeś właśnie nas. Jeśli trafiłeś akurat na nasz portal randkowy to... więcej

Wszystkie newsy


Blog

Portal randkowy - stereotypy na temat randek on-line.

21-10-2013

TYLKO MAŁO INTERESUJĄCE OSOBY KORZYSTAJĄ Z PORTALI RANDKOWYCH

Większość ludzi uważa, że jeśli ktoś korzysta z portalu randkowego, aby znaleźć bliską osobę, to pewnie jest z nim coś nie tak w rzeczywistości – jest mało atrakcyjny fizycznie, ma nieciekawą osobowość, kiepski charakter lub ma problemy z socjalizacją. W przeciwnym razie znalazłby partnera poza siecią. Nic bardziej mylnego. Powodów, dla których ludzie randkują online może być mnóstwo a portale randkowe to przecież nie wymysł ostatnich kilku lat.  Pierwszym powodem może być praca -  ludzie korzystający z portali randkowych to osoby, które odnoszą sukcesy zawodowe, przez co nie mogą wygospodarować sobie dużej ilości wolnego czasu na spotkania towarzyskie i randki. Drugim powodem jest chęć dowiedzenia się najpierw czegoś więcej o osobach, z którymi chciałyby się spotkać, w celu wybrania tych, które najbardziej pasują do ich oczekiwań. Poszukiwanie bliskiej osoby online nie musi oznaczać, że ktoś jest nieśmiały – może to być po prostu kolejna forma kontaktowania się osób, które są towarzyskie i aktywne. Nie należy więc postrzegać osób randkujących w sieci jako mało atrakcyjnych, co nie oznacza, że nie można trafić na kogoś, kto ma problemy emocjonalno-psychiczne i mało ciekawy wygląd. Pamiętajmy jednak, że nie jest ładne co ładne, ale co się komu podoba.

KORZYSTANIE Z PORTALU RANDKOWEGO JEST MAŁO SKUTECZNE

Dość często wysuwa się przeciw randkowaniu online zarzut niskiej skuteczności i braku bezpośredniości. Bo czy można znaleźć prawdziwą miłość na odległość? Można – wszystko zależy od intencji, wyobraźni, zaangażowania i romantyzmu wirtualnych randkowiczów. Jak twierdzi Aaron Ben-Ze’ev: „Chociaż każdy wchodzi do Internetu w innym miejscu, w cyberprzestrzeni dwoje ludzi znajduje się de facto w jednym miejscu. Dzięki bezpośredniej komunikacji w czasie pojawia się też uczuciowa bezpośredniość: ludzie mają możliwość wyrażania spontanicznych, prawdziwych reakcji emocjonalnych, tak jak to się odbywa w związkach offline”.

RANDKI ONLINE MOGĄ NIEŚĆ ZA SOBĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO


Trzeba mieć świadomość, że każde nowe medium niesie ze sobą wspaniałe możliwości, ale też niebezpieczeństwa, jeśli korzystają z niego niewłaściwi ludzie. Ale tak jak w sieci, tak i w realnym świecie można napotkać oszustów, naciągaczy czy psychopatów. Zachowanie ostrożności na każdym etapie randkowania pozwoli na uniknięcie zagrożeń i dobrą zabawę.
 
NA PORTALU RANDKOWYM KAŻDY KŁAMIE

To kolejny stereotyp dotyczący randkowania w sieci. Istnieje bowiem opinia, że przeważająca większość profili tworzonych na portalach randkowych zawiera albo same kłamstwa, albo wiele nieprawdziwych informacji. Czy to prawda? Niekoniecznie! Przecież niemal każdy użytkownik portalu randkowego liczy na to, że znajdzie kogoś bliskiego, a to jest niemożliwe bez spotkań twarzą w twarz, a wtedy każde kłamstwo stanowi przyczynę do rozczarowania potencjalnego partnera i stracenia szansy na poznanie kogoś ciekawego, stworzenie satysfakcjonującego związku bądź poznanie swojego przyszłego męża czy przyszłej żony. Nigdy nie możemy być nikogo pewni do końca, jeśli nie poznamy go osobiście dość dobrze. Kłamanie w celu podniesienia swojej atrakcyjności jest powszechne zarówno w świecie rzeczywistym, jak i online i nie zawsze musi nieść za sobą negatywne skutki. Niemal każdy człowiek pragnie być widziany przez innych jak najlepiej, dlatego ludzie uciekają się niekiedy do drobnych kłamstw.

ZNACZENIE MA TYLKO TO JAK WYGLĄDASZ

Powszechnie sądzi się, że wygląd zewnętrzny to decydujący czynnik powodzenia na internetowych portalach randkowych. Ale przecież w rzeczywistości wygląd też nie pozostaje bez znaczenia a pierwsze wrażenie bardzo się liczy. Nie traktujmy jednak wirtualnych randkowiczów jako osoby bez wyobraźni, pozbawione sfery emocjonalnej i intelektualnej. Kiedy już przestaniesz patrzeć, trzeba jeszcze coś wspólnie robić i o czymś rozmawiać – zainteresowania i preferowane wartości są dla użytkowników portali randkowych bardzo ważne.

PORTAL RANDKOWY JEST JAK SKLEP

Ostatnim stereotypem jest twierdzenie, że szukanie partnera na portalu randkowy jest jak robienie zakupów. Wybieramy kolor oczu, długość włosów, budowę ciała. To bardzo duże, krzywdzące uproszczenie, które robi z użytkowników portalu randkowego towary pozbawione wolnej woli, rozumu i uczuć, które nie mogą decydować, kto je posiądzie. Jako użytkownicy portalu randkowego dostajemy tylko pewną szansę na kontakt z kimś, kto nam się podoba. Nie mamy możliwości wybrania sobie tego, na co akurat mamy ochotę, bo inny użytkownik przecież nie musi wykazać zainteresowania naszą osobą. Poznawanie kogoś i tworzenie znajomości przez Internet jest długotrwałym procesem, który wymaga trochę więcej wysiłku niż pójście do sklepu i dokonanie zakupu.

Wyświetleń: 204    Ocena: 5  (na podstawie 2 głosów)

Komentarze: 2
Dodany przez: Blondyn34 / 30-11--1
Siemka bywałem na tym portalu 2-3 lata temu był większy ruch i większe zainteresowanie nawet samom rozmową i poznawaniu się .A co dzisiaj odnowiłem konto i jest porażka ten portal wymiera ,porównanie z poprzednimi latami mojego bywanie i poznawania ludzi z którymi mam do dzisiaj kontakt jest 4/1myślę że się to zmieni.pozdrawiam
Dodany przez: pawel3678 / 30-11--1
Fajne ale wole wszystko w realu